Bursa Sayaç Okuma Firmaları

Yetkili ölçüm şirketimiz, merkezi sistemlerde kullanılan ısı pay ölçer, kalorimetre, sıcak su ve soğuk su sayacı okuma hizmeti vermektedir. Ayrıca ısı pay ölçer, sayaç satış ve montajı da bünyemiz dâhilinde bulunmaktadır. Şirketimiz, Almanya üretimi olan Qundis marka ısı pay ölçer ve kalorimetre ithalatçısıdır.

Isı pay ölçerler RF sistemiyle okunmaktadır. Pay ölçerlerin 400 metre menzilli Radyo Frekans sinyal yayması sonucu bina etrafından RF toplayıcı cihazla okuma yapılmaktadır.

Kalorimetre ve su sayaçları tercihe ve ürün içeriğine bağlı olarak Mbus, RF ve gözle okuma yöntemleriyle okunmaktadır.

Mbus okuma, sayaçların kablo ile birbirine bağlanarak ve bu kabloların konvertör alıcısında toplanarak yapılan okuma yöntemidir. Firmamız, bünyemizde ürettiğimiz gsm konvertörleri kullanarak okuma işlemini direkt paylaşım panelinde internet üzerinden yapmaktadır. Bu işlem de müşteriye zaman kazandırmaktadır.

 

RF okuma, aynı ısı pay ölçerlerde olduğu gibi üzerinde RF modül takılı olan kalorimetre ve su sayaçlarına yapılabilmektedir. Bina çevresinden RF toplayıcı cihazla okuma yapılmaktadır.

 

Gözle okuma, Mbus ya da RF sinyal dikkate alınmaksızın bina içinden sayaçların endekslerinin manuel olarak alınarak yapılan okuma işlemidir.